Mesut Barzani HDP heyetini kabul etti

by Cemal / 12.3.2017 / 0 Yorum Yapıldı

ERBİL 

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Milletvekilleri Baydemir, Yıldırım ve Kaya'dan oluşan Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyetiyle bir araya geldi.

IKBY başkanlığının resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, görüşmedeki ifadeleri aktarılan Barzani, çözüm sürecinin devam etmesinin önemine değinerek, herkesin barış tarafında yer alması gerektiğini belirtti. Başından bu yana barış sürecinin destekleyicisi olduklarını hatırlatan Barzani, "Bu sürecin yeniden başlaması ve işlerin rayına girmesi için elimizden geleni yapmaya ve bu konuda üzerimize düşeni yerine getirmeye hazırız" dedi. 

Osman Baydemir de "HDP olarak hiçbir şekilde savaşın tarafında değiliz ve en kısa zamanda çözüm sürecinin tekrar başlamasını istiyoruz. Bu konuda sizin nasıl bir rol oynadığınızı çok iyi biliyoruz ve tekrar bu sürecin başlaması için sizden destek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Muhabir: İdris Okuducu


Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.